O Ragdolech | Nekodera - malá chovatelská stanice Ragdolů, Ragdoll, koťata


O Ragdolech

My ragdolové jsme poměrně mladé plemeno. Vznikli jsme vyšlechtěním ze spojení perské kočky a kocoura plemene birma. Stalo se tak v 60. letech v Kaliforniii.

Jste zvědavi proč RAGDOLL, tedy hadrová panenka ?

To naše pramáti Josephina zázrečně přežila autonehodu právě v době březosti. Říká se, že poté naprosto uvolnila svaly a nechala se sebou volně manipulovat. A tuto její vlastnost zdědila všechna koťata z tohoto vrhu. Od té doby, když vemete nás ragdolíky do náručí, povolíme svaly a jsme právě jako ta panenka.


bluetortie bicolor                                     blue bicolor

Věděli jste, že se rodíme čistě bílí ? No ano, je tomu skutečně tak. Kožíšek se nám barví malinko později, zato však až do 4 let. Teprve tou dobou je náš tělesný vývin ukončen. Vidět nás můžete ve 3 variantách - colorpoint, bicolor a mitted. Kožíšek oblékáme v různých barvách, jsou to seal, blue, chocolate, lilac, red, creme...... a každá z těchto barev může být doplněna nepravidelnou kresbou - lynx.

seal lynx mitted

Tu vidíte zrovna na mě. Tak co líbím se Vám ? Možná Vás okouzlujeme právě tou naší nádhernou srstí. A věřte, že jak je krásná, tak je nenáročná na údržbu. Úplně postačí jednou týdně pročesat a jsme neodolatelní krasavci. A nádherné, modré oči jsou u všech ragdolíků naprostou samozřejmostí. Jsme velmi mírumilovné a důvěřivé plemeno s klidnou a citlivou povahou.

Na své lidičky si vytváříme pevnou citovou vazbu a vždy je oddaně následujeme. Trpělivě snášíme děti i jiná zvířátka. Jsme velmi učenliví a naprosto bez problémů používáme kočičí WC, nebo i škrabadlo, kde si brousíme drápky.....

..........lásku, kterou nám dáváte, mnohonásobně vracíme zpět..........

 

seal colorpoint                                 seal mitted